Peng Impassable As Bayi Breezes In Semifinals

- Oct 26, 2019-

Xu Zhan van China snelt voorbij Hanna Rozzi van de VS tijdens een 4-0 overwinning voor Groep A voor de gastheer op de 7e Militaire Wereldspelen in Wuhan, provincie Hubei, op maandag. [Foto / IC]

Stijlvolle keeper verlengt shutout-streep in scheve overwinning op Verenigde Staten

China's Bayi damesvoetbalteam verpletterde de Verenigde Staten maandag met 4-0 om nog een stap dichter bij goud te komen tijdens de 7e Militaire Wereldspelen in Wuhan.

De getalenteerde ploeg, met negen internationals die speelden bij de Wereldbekerfinale van deze zomer in Frankrijk, leek opnieuw een klasse apart van de oppositie, omdat doelpunten van Yang Li, Lyu Yuting, Xiao Yuyi en Liu Yanqiu de thuisfans ontketende en de gastheer beveiligde een plek in de halve finale.

Naast de indrukwekkende voorkant, moet China's ijzersterke verdediging nog niet toegeven aan het toernooi, grotendeels dankzij de fijne vorm van doelman Peng Shimeng, die opnieuw een geweldige poging leverde tegen de Amerikanen.

De 21-jarige is een favoriet van fans die haar heldhaftigheid volgt in een puntloze gelijkspel met Spanje tijdens het WK, en haar dapperheid tussen de stokjes verdiende een van de luidste gejuich van toeschouwers.

Bayi gaat door naar de laatste vier als winnaar van Groep A, met een wandeling van maandag na overwinningen op Zuid-Korea (3-0) en Duitsland (4-0).

China staat tegenover Brazilië in de eerste van de halve finales van donderdag, gevolgd door de ontmoeting van DPR Korea en Zuid-Korea.

"Ons doel op dit moment is om het goud te winnen," zei Bayi hoofdcoach Zhao Zhengchun. "Maar alles is mogelijk in de voetbalcompetitie. We kunnen ons best doen om ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd."

"We eindigden het spel met een 4-0 overwinning en maakten het onmogelijk voor onze rivalen om in alle drie groepswedstrijden te scoren. Ik ben tevreden met onze prestaties. We hebben geleverd wat we hebben voorbereid en we zullen proberen een geweldige uitvoering in de halve finale.

"We kwamen onder druk te staan tegen de VS, die zeer agressief speelden. Voor de wedstrijd vertelde ik onze spelers om blessures te voorkomen. Onze spelers toonden nog steeds de geest van het Chinese leger."

Bayi's route door de VS was des te indrukwekkender, aangezien Zhao enkele van zijn sterren liet rusten.

"Verschillende spelers hebben last gehad van zeurende blessures, dus heb ik wat wijzigingen aangebracht om ze te laten herstellen en zich beter voor te bereiden op de halve finale," zei Zhao.

"De sterkste rivaal op onze reis naar goud zou DPR Korea kunnen zijn. Hun algehele kracht en individuele vaardigheden zijn indrukwekkend. Ze werken goed samen en hebben een grote lichaamskracht."

Wuhan's eigen voetbal-superster Wang Shuang, die fakkeldrager was bij de openingsceremonie van de Spelen, heeft haar Chinese internationale teamgenoten gesteund om Bayi helemaal naar goud te leiden.

"Ik denk dat de Bayi-ploeg goud kan winnen, maar ze zullen met veel moeilijkheden worden geconfronteerd. Er zullen veel uitdagingen op hen wachten", zei Wang, die de overwinning van vorige week op Zuid-Korea vanaf de tribunes naast bondscoach Jia Xiuquan zag.

Amerikaanse bewondering

Amerikaanse coach Derrick Weyand zei dat zijn partij simpelweg geen antwoorden had voor een tegenstander van wereldklasse.

"Hun coach (Zhao) is een geweldig persoon en zijn team is goed georganiseerd. Ons plan was om druk en tegenaanval te absorberen," zei Weyand.

"Het is behoorlijk indrukwekkend. De eerste twee doelen kwamen uit de hoeken en de eerste was van wereldklasse. Dat is iets waar we elke dag voor trainen en het is geweldig om het te zien gebeuren. Kwaliteit, Team China. Goed gedaan!

"Ze zijn allemaal geweldig. De keeper: wereldklasse. De spits: wereldklasse. Je middenvelders zijn geweldig. Ze zijn nooit gestopt met bewegen."

"De VS is uitgeschakeld voor het toernooi, dus nu juich ik China toe om goud te winnen."

Weyands bewondering breidde zich uit naar de gaststad.

"Het eten is geweldig en de geest van Wuhan is fenomenaal, inclusief de vriendschap en vrede die het bood", zei de Amerikaanse coach.

"Vanaf het begin bij de openingsceremonie en overal waar we komen, hebben de gemeenschappen hier de atleten van over de hele wereld omarmd."